Jak zwiększyć beztłuszczową masę ciała?

Po pierwsze aby uzyskać czystą masę ciała nie należy drastycznie ciąć kalorii. Jeśli marzy nam się czysta masa mięśniowa musimy pamiętać, że mięśnie potrzebują paliwa. Nie należy zatem eliminować więcej niż 300-500 kalorii dziennie, większa utrata kalorii powinna odbywać się pod nadzorem lekarza.
Kolejną istotną kwestią jest spożywanie białka. Czysta masa mięśniowa potrzebuje go, aby rosnąć. Jak dostarczać sobie białko?
Poprzez właściwą dietę, oczywiście. Białko możemy znaleźć w chudym mięsie lub rybach(łosoś, tuńczyk), w fasoli lub zwykłym beztłuszczowym jogurcie.
Nie należy także obawiać się tłuszczów. Zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, ryby, awokado) to wydajne paliwo do budowania mięśni.
Niezwykle istotne, gdy myślimy – czysta masa mięśniowa – jest dostarczanie organizmowi witaminy D. To ona właśnie odpowiada za syntezę białek. Możemy zatem korzystać ze słońca, w sposób umiarkowany, ale także przyjmować produkty mleczne, jak ser czy mleko.
Trudno budować mięśnie zrywami. Zatem dobrze by było zaplanować swój trening z ćwiczeń wytrzymałości co najmniej 2 razy w tygodniu.
Jak ćwiczyć z ciężarami?
W istocie, niektóre badania sugerują, że kombinacja większymi ciężarami z mniejszą ilością powtórzeń jest bardziej skuteczna w budowaniu czystej masy mięśniowej niż stosowanie lekkich wag z większą ilością powtórzeń.
Oczywiście każdy plan, który ma się powieźć wymaga motywacji i konsekwencji.