Flo Meiler jest doskonałym przykładem na to, że wiek nie gra żadnej roli – liczą się tylko chęci i zaangażowanie. Ta 79- letnia kobieta, babcia pięciorga dzieci i prababcia dwojga karierę sportową rozpoczęła dokładnie czternaście lat temu, a więc w wieku 65 lat.

Jej przygoda ze sportem zaczęła się dość nieoczekiwanie. Po prostu podczas jednego z treningów została zauważona przez trenerkę i wytypowana do reprezentowania seniorów w lekkoatletyce podczas jednej z olimpiad.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Obecnie 79- letnia lekkoatletka ma na swoim koncie aż 15 rekordów świata, w tym m.in. rekord w skoku o tyczce w kategorii kobiet powyżej 75. roku życia, rekord w biegu przez przeszkody na dystansie 60 metrów, rekord w rzucie dyskiem, rekord w biegu na 200 metrów przez płotki i rekord w rzucie młotem.

Floe Meiler podkreśla, że swoje osiągnięcia sportowe zawdzięcza odpowiednim ćwiczeniom i treningom. I tak np. w poniedziałki, środy i piątki spotkać ją można na stadionie, gdzie trenuje sprint, dłuższe biegowe dystanse, pokonywanie progów. We wtorki i czwartki dba o swoją kondycję ćwicząc na różnych urządzeniach. Oprócz tego dba o swoją kondycje fizyczną grając w tenisa czy robiąc pompki. Jak podkreśla Floe Meiler najważniejsza jest systematyczność, dlatego też ćwiczenia wykonuje zarówno wiosną, latem, jak i jesienią czy zimą.

Floe Meiler jest doskonałym przykładem na to, że w każdym wieku można spróbować czegoś nowego i rozwijać swoje pasje, zainteresowania. Sama zainteresowana podpowiada wszystkim seniorom, że nigdy na nic nie jest za późno. Wystarczy trochę chęci, motywacji i odpowiedniego wsparcia. Pomocy i porady zawsze można poszukać w pobliskim domu kultury bądź w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, które prowadzą różne formy aktywności dla przedstawicieli różnych pokoleń.