Hipoterapię prowadzi Kasia Preiskorn na koniu Luziku. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ze specjalnością hipoterapia i 6-letnie doświadczenie w zawodzie. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii, trzymiesięczny kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” prowadzony przez Laboratorium Psychoedukacji, roczny kurs masażu klasycznego oraz kursy zaznajamiające ze wschodnimi technikami fizjoterapeutycznymi. Koń jest w stałym szkoleniu w kierunku ujeżdżenia. Tel. 507 134 757.

Proponujemy dwa rodzaje zajęć:

Zajęcia rehabilitacyjne

przeznaczone dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Obejmują elementy fizjoterapii, psychopedagogicznej jazdy konnej oraz terapii kontaktem z koniem, zgodnie z kanonami Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Do udziału niezbędna jest zgoda lekarza i koncentrują się one na pracy rehabilitacyjnej pod kątem konkretnej niepełnosprawności.

Korzyści płynące z hipoterapii:

przekazywanie wzorca chodu
korygowanie postawy ciała;
regulacja napięcia mięśniowego;
doskonalenie równowagi, koordynacji, orientacji w przestrzeni, schematu własnego ciała, poczucia rytmu;
stymulacja i normalizacja czucia powierzchniowego;
zwiększenie poczucia własnej wartości, zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych;
rozwijanie więzi społecznych.

Jeźdźcy z predyspozycjami do parajeździectwa mogą przejść pod opiekę trenerki sportu Magdy Waszkiewicz.

Zajęcia rekreacyjne

również przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Pozwalają skorzystać z dobrodziejstw jazdy i kontaktu z koniem osobom, których nie pociągają samodzielne przygody w siodle, bądź odczuwają strach przed końmi. Podstawowa część zajęć to ćwiczenia rekreacyjne pod kierunkiem hipoterapeutki na koniu prowadzonym stępem przez asystenta. Obejmują one rozciąganie, elementy jogi, qi gong oraz tradycyjnych ćwiczeń i zabaw jeździeckich. Osoby uskarżające się na bóle kręgosłupa chętnie korzystają z ćwiczeń rozciągających podczas których leży się na stępującym koniu.

Zajęcia zawierają też elementy pracy z koniem z ziemi, pomagając zrozumieć wzorce zachowań tych zwierząt oraz przyswoić sobie zasady bezpiecznego obchodzenia się z nimi. Podczas zajęć wprowadzane są elementy treningu rozwoju osobistego z udziałem konia (Equine Assisted Personal Development).

słowa kluczowe: stajnie pod warszawą, flegmatyczny wierzchowiec, jazda konna józefów, stajnie warszawa i okolice, stadnina koni warszawa wawer, nauka jazdy konno warszawa, stajnia okolice warszawy