W Polsce niezbyt popularny, w Europie miejscami bardziej, z kolei w Ameryce i Kanadzie uważany za sport narodowy. Hokej, bo o nim mowa jest jedną z ciekawszych dyscyplin, w których siła fizyczna ma znaczenie a oprócz pięknych zagrań liczy się także charakter.

Niewielu z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak bardzo fizyczna jest ta gra. Nieustanny kontakt, męcząca jazda po lodzie w pełnym wyposażeniu sprawia, że zmiany formacji następują bardzo szybko. Do tego akcja na lodowisku dzieje się bardzo szybko, kilka sekund może wystarczyć do przesądzenia losu widowiska a ciągłe zmiany wyniku są chyba tradycją w tej akurat dyscyplinie.

Nie zmienia to jednak faktu, iż decydujemy się na oglądanie hokeja tylko podczas większych imprez. Nie jest to popularny sport a długie przerwy między poszczególnymi tercjami często przyprawiają nas o znużenie. Nie jest to bowiem konkurencja dla wszystkich, niektórzy muszą dorosnąć do tej akurat dyscypliny a inni zdecydowanie będą woleli od niej chociażby popularną futbolówkę czy też siatkówkę.