Profesjonalni sportowcy zawsze pokazują pełnię swoich możliwości, a także starają się osiągać jak najlepsze rezultaty. Historia zna jednak przypadki zawodników, którzy osiągnęli w sporcie znacznie więcej niż ich rywale. Takie postacie stały się prawdziwymi ikonami sportu, które na zawsze zostaną w pamięci kibiców.

Można wręcz śmiało pokusić się o stwierdzenie, że każda dyscyplina sportowa posiada pewnego zawodnika, który jest określany jako niedościgniony wzór. Takim przykładem może być brazylijski piłkarz ? Pele. Przez ponad 20 lat swojej kariery, Brazylijczyk stale zaskakiwał swoją niesamowitą formą oraz zabójczą skutecznością, czego dowodem jest liczba bramek zdobytych przez Pele, która wynosi 694 trafienia.

Ikoną koszykówki do dzisiaj jest Michael Jordan, który przez 14 lat reprezentował barwy jednej z najpopularniejszych drużyn w NBA ? Chicago Bulls. Jordan jest zdobywcą niemal każdego możliwego tytułu, włączając w to 6-krotny tytuł MVP (najbardziej wartościowego zawodnika) w finale rozgrywek NBA.

Kariera takich zawodników jest zapisana na kartach historii złotymi zgłoskami. Sport hojnie gloryfikuje zwycięzców, którzy do dziś stanowią inspirację dla milionów ludzi na całym świecie.