Mała wielka piłka

Mimo że na co dzień śledzimy kapitalne występy Leo Messiego, Cristiano Ronaldo czy Roberta Lewandowskiego, to czasem zapominamy, że gdzieś w mniejszych miejscowościach właśnie rodzą się przyszłe gwiazdy, które będą błyszczały na najlepszych boiskach świata. Każdy wielki piłkarz przechodził podobną drogę rozwoju. Najpierw niezdarnie kopał piłkę z tatą w ogródku, później zaczynał rywalizować ze swoimi kilkuletnimi rówieśnikami z podwórkami, aż wreszcie nadszedł wielki moment, kiedy opuścił osiedlowe boisko i zameldował się w swoim pierwszym klubie, przyprowadzony za rękę przez swojego ojca, bardzo dumnego z pierwszym kroków syna.

Z czasem trener zauważa w nim duży talent, mając przed oczami lidera swojej drużyny, która zacznie osiągać sukcesie na ogólnopolskim poziomie. Takimi zawodnikami niewątpliwi można nazywać Michała Gieniula oraz Sebastiana Jankowskiego. Pierwszy został najlepszym strzelcem, a drugi najlepszym zawodnikiem 31 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza, który odbywa się nieprzerwanie od 1984 roku. Od początku była mocno promowana przez tak znane nazwiska jak Michał Listkiewicz, Wiesław Tokarczyk czy Teresa Orzechowska.

Wróćmy jednak do 2015 roku, w którym ogromny sukces osiągnęła drużyna Polonii Raczki. Najpierw w cuglach wygrała powiatowe i wojewódzkie rozgrywki, a później na szczeblu ogólnopolskim zajęła wysokie 4 miejsce, ulegając w meczu o trzecie miejsce LKS Omega Kleszczów, która wygrała ubiegłoroczną edycję turnieju. To spotkanie od początku nie układało się drużynie Polonii, w barwach której z różnych powodów nie mogło wystąpić trzech ważnych zawodników, a Michał Gieniul już w trzeciej minucie opuścił plac z gry z powodu urazu.

Serdecznie gratulujemy dobrego występu trampkarzom z rocznika 2000. Jeszcze kiedyś o nich usłyszymy.

Zapamiętajcie te nazwiska: Adam Kosak, Batłomiej Tkaczuk, Kacper Szyłak, Karol Ostaszewski, Sebastian Jankowski, Damian Karaś, Patryk Wysocki, Szymon Iwanowski, Michał Gieniul, Karol Tutak, Jan Naruszewicz, Piotr Kareło, Krzysztof Walendzewicz, Michał Drażba, Filip Szyłak, Adam Uździło, Marek Karaś.