Nordic Walking – droga do idealnej sylwetki

Bez zbędnych ogródek musimy przyznać, że nie każdy urodził się z talentem do sportu. Nie wszystkim bieganie czy kopanie piłki sprawia dużo radości. Można jednak znaleźć alternatywę, która pozwoli utrzymać formę przez cały czas, bez zakupu specjalistycznego sprzętu sportowego czy karnetu na siłownię. Wystarczy trochę chęci i… dwa kije. Przed Państwem nordic walking. Przywitajcie go gromkimi brawami.

Pewnie zdarza wam się mijać dziwnych ludzi, którzy spacerują z dziwnymi kijami, a nie mieszkają w górach. Oni uprawiają sport. Naprawdę! Jakie zatem korzyści osiągają dzięki takim wędrówkom? Z przyjemnością wprowadzimy was w temat.

Może trudno w to uwierzyć, ale marsz z kijkami potrafi uaktywnić nawet 90% mięśni całego ciała. Więcej niż pływanie czy jogging. Ponadto, godzinny spacer pochłania aż 400 kcal, organizm jest lepiej dotleniony (mięsień sercowy pompuje więcej krwi). Żeby tego było mało, nordic walking w znacznym stopniu usprawnia układ krążenia, a ryzyko zawału zdecydowanie się zmniejsza.

Nie musicie się obawiać, że nie podołacie temu sportowi. Macie dwa kije i nie zawahacie się ich użyć. Nordic walking jest banalnie prosty i szybki do przyswojenia na poziomie podstawowym. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, również tych wiekowych. Nie musicie być wysportowani i zaprzyjaźnieni z aktywnością fizyczną, żeby sięgnąć po kije w doborowym towarzystwie pospacerować, za każdym razem zwiększając trasę. Nie trzeba się ograniczać, nordic walking jest dobry w każdej lokalizacji, w dowolnym terenie przez cały rok. Pozwala ćwiczyć mięśnie kończyn dolnych, brzucha, barków, a nawet ramion czy tułowia. Kompleksowa obsługa.

To jeszcze nie koniec jego cudownego działania. Nie możemy zapomnieć o podnoszeniu kreatywności i sprawności mózgu. Jeśli masz problemy z koncentracją – nordic walking jest dobry na wszystko! Dodatkowo zapobiega cukrzycy, wzmacnia kości, klatkę piersiową, jest skutecznym narzędziem rehabilitacyjnym, nawet przy ortopedycznych problemach.

Nordic walking to jednak nie tylko zabawa i spacer. Jest również traktowana jako wyczynowa dyscyplina, więc jeśli złapiemy bakcyla możemy brać udział w licznych zawodach i wygrywać kosztowne nagrody. Najważniejsze jednak, żeby się ruszać. W zdrowym ciele, zdrowy duch!