Wszyscy kochamy piłkę nożną, interesujemy się tym sportem pomimo braku wielu sukcesów w tej dziedzinie. Chodzimy na mecze piłkarskie, dopingujemy nasz klub, chociaż jakość gry nie zawsze przypada nam do gustu. Dlaczego?

Jesteśmy lokalnymi patriotami, wydarzenia sportowe w regionie są szczególnie popularne a okazja do zmierzenia się z rywalem z sąsiedniego miasta jest nie lada gratką dla kibiców. Pomimo dosyć słabego poziomu sportowego rozgrywanych spotkań, rozgrywki piłkarskie w Polsce cieszą się niezmienną popularnością. Przyczyny należy doszukiwać się w emocjach, które dostarczają futbolowe emocje.

Nie chodzi bowiem o styl, jakość, ale o przeżycia. Żyjące trybuny napędzają nas do głośnego dopingu. Bramki sprawiają, że adrenalina rośnie a my mamy o wiele więcej chęci do wspierania naszego ulubionego zespołu. Do tego czasami musimy wyrzucić z siebie emocje. Nie jesteśmy wandalami, jednak potrzebujemy miejsca, w którym możemy rozładować siedzące w nasz uczucia a stadion wydaje się tutaj idealnym miejscem.