Jeśli jesteś przyszłą mamą to wiedz, że okres oczekiwania na maleństwo wcale nie musi Ci się dłużyć, wręcz przeciwnie, sama możesz go przyspieszyć, zajmując się rzeczami, na które wcześniej nie miałaś, ani czasu, ani ochoty.

Przykładem tego może być wyprawka dla niemowlaka , której kompletowanie może być cudownym pretekstem do wielogodzinnych zakupów i odwiedzania sklepów, które wcześniej nie były obiektem Twoich zainteresowań. Wybierając maleńkie ubranka, wózek dla maluszka, czy łóżeczko możesz mieć wiele radości i satysfakcji, gdyż po części są to jedne z pierwszych rodzicielskich obowiązków. Dlatego nie wierz w przesądy, jakoby zbyt wczesne zakupy artykułów niezbędnych dla dziecka miały przynosić pecha, tylko zacznij nabywać wszystko wedle uznania i przede wszystkim tak, aby zdążyć przed trafieniem na porodówkę. Sama zobaczysz jak wiele czasu może zająć wyprawka dla noworodka , przekonasz się też, że to wcale nie takie proste zadanie, a wręcz dość stresujące i kosztujące niemało nerwów.

Nie zrażaj się jednak, przecież nie z takimi rzeczami sobie w życiu radziłaś. Podejdź do tego z głową i spokojem, na początku zrób listę potrzebnych rzeczy, unikaj kupowania artykułów, które nie będą potrzebne natychmiast, warto pamiętać, że na pierwsze zabawki i inne tego typu produkty, przyjdzie jeszcze czas.

Istotne, aby nie zapominać o tym, iż wyprawka to nie jedyny obowiązek przyszłej mamy. Ważne, żeby przygotować mieszkanie na przyjście maluszka. Dotąd nie musiałaś martwić się o meble z ostrymi kantami i tym podobne rzeczy. Teraz, kiedy w domu pojawi się maleńki, żądny przygód człowieczek, koniecznie musisz pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich kątów tak, aby malec nie zrobił sobie krzywdy. Warto pozbyć się z mieszkania wszelkich rzeczy, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną u dziecka, należałoby wymienić takie sprzęty na te zrobione z antyalergicznych materiałów.

Jeśli poczyniłaś wszelkie niezbędne przygotowania i jesteś gotowa na przyjęcie maluszka to odpręż się, poczytaj dobrą książkę i nie myśl o niczym istotnym. Odpoczywaj, bo to najlepszy sposób na rozładowanie stresu, jaki pojawia się przed porodem.