Robert Lewandowski ma olbrzymią szansę zdobycia prestiżowego tytułu Króla Strzelców Bundesligi. Polak zanotował w tym sezonie czternaście trafień, a jego forma strzelecka jest wyjątkowa. Wystarczy tylko przypomnieć wyczyn, jakim było zdobycie pięciu bramek w dziewięć minut, czego polski napastnik Bayernu Monachium dokonał w meczu przeciwko Wolfsburgowi.

Niemniej jednak, konkurencja Lewandowskiego jest bardzo silna. Obecnym liderem klasyfikacji strzelców jest Pierre-Emerick Aubameyang, reprezentant Gabonu grający obecnie w byłym klubie Lewandowskiego ? Borussi Dortmund. Gabończyk zanotował dotychczas 17 bramek, tak więc jego przewaga nad Polakiem wynosi trzy trafienia. Wysoką formę prezentuje także klubowy kolega Lewandowskiego, Thomas Müller. Niemiec zdobył 13 goli, przez co obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli strzeleckiej Bundesligi.

Jedno jest pewne, piłka nożna to sport walki i żaden z zawodników nie odpuści szansy zdobycia tytułu Króla Strzelców. Czy nasz reprezentant odniesie sukces? Trzymajmy kciuki, a odpowiedź poznamy już za kilka miesięcy.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.