Spacer to wspaniałe doświadczenie nie tylko dla dziecka, ale również dla jego mamy, która siedzi w domu przez kilka miesięcy i nie ma żadnej innej okazji do tego, aby wyjść do ludzi. Przez pierwsze pół roku każdy maluch wożony jest w gondoli, ponieważ sam nie siada i jest to wózek najbezpieczniejszy dla jego kręgosłupa. Po tym czasie, maluchy przesiadają się już w wózki spacerowe, co jest bardzo wygodne dla mam, ponieważ są to wózki znacznie lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia.
Obecnie bardzo modne są wózki dwa w jednym, czyli takie na które składają się gondole i wózki spacerowe. Bardzo często na taki stelaż, dzięki odpowiedniemu adapterowi można również podpiąć fotelik samochodowy, kiedy wybieramy się jedynie na krótki spacer lub chcemy dojechać do samochodu. Wielu rodziców decyduje się na takie rozwiązanie i od razu kupują takie wózki swoim pociechom.
Samodzielne wózki spacerowe są z pewnością znacznie tańsze. Taki wózek można też z powodzeniem zakupić używany. Warto jednak postawić na jakość, ponieważ niektórym dzieciom spacerówka służy nawet do trzeciego roku życia.