Zamachy w Paryżu głęboko wstrząsnęły życiem całego świata. Zagrożenie terroryzmem jest tak wysokie, że wiele państw postanowiło wzmocnić środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom.

Problemy związane z bezpieczeństwem dotknęły także świat sportu. Wiele wydarzeń sportowych zostało odwołanych przez zagrożenie kolejnymi zamachami. Jednakże, najbardziej kontrowersyjną kwestią stała się organizacja piłkarskich Mistrzostw Europy w 2016 roku, które mają odbyć się we Francji. Zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom oraz kibicom jest niezwykle ważne, dlatego cały świat piłki nożnej spoglądał z niepokojem na Francję.

Ostateczną decyzją podjęta przez FIFA oraz UEFA jest jednoznaczna ? EURO odbędzie się we Francji. Poparcie w tej kwestii wyraziło wiele znanych osób, a jedną z nich był prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ? Zbigniew Boniek. Taka decyzja stanowi wyraźny komunikat mówiący, że sport stoi ponad podziałami politycznymi, a jego piękno nie zostaje stłamszone przez zło panujące na tym świecie.