Jak uporać się z fobią społeczną?
Każda osoba zmagająca się z fobią społeczną wie, jak straszna jest to dolegliwość i jak bardzo utrudnia ona życie. To dlatego należy z nią zawalczyć i zrobić to jak najszybciej. Z pewnością w leczeniu pomoże zarówno psycholog, jak i psychiatra.

Warto jednak zauważyć, że chorzy najczęściej są osobami niezbyt pewnymi siebie i osobami z niską samooceną. Początkowo muszą więc zastanowić się, skąd to wynikło. Nierzadko jest to bowiem związane z dzieciństwem i np. niedocenianiem ze strony rodziców. Wtedy psycholog chce sprawić, by jego pacjent zaakceptował przeszłość i się z nią pogodził. Chory musi na nowo odbudować swoją pewność siebie, aby być w stanie funkcjonować wśród ludzi. W tym przypadku bardzo dobre efekty przynosi psychoterapia behawioralna, która bada zachowanie chorego w różnych częściach jego życia. To ona jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o fobię społeczną.

Leczenie fobii społecznej wymaga oczywiście czasu, jednak może być bardzo skuteczne. Wystarczy, że będzie odpowiednio przeprowadzone.