Zna go chyba każdy. I chyba niemal każdy się nim, a przynajmniej jedną jego dyscypliną interesuje. Sport, bo o nim mowa, jest nie tylko formą aktywności człowieka, ale dla wielu wręcz sposobem na życie.

Sport. Aby lepiej zrozumieć jego istotę i charakter, warto w pierwszej kolejności powiedzieć, że dzieli się ona na dwie główne kategorie. Pod kategorią pierwszą znajdziemy sport wyczynowy. Czym się charakteryzuje? Jego wyznacznikiem jest uzyskanie maksymalnych wyników, jako cel sportowca. I nie chodzi już tutaj o zdobywanie tytułów mistrzowskich, czy bicie rekordów, ale o poprawianie własnych życiowych wyników.

Drugim rodzajem sportu jest sport profesjonalny, który poniekąd łączy się z wyczynowym. Z tą jednak różnicą, że celem jest nie tylko poprawianie swoich wyników, ale także osiąganie konkretnych celów zarobkowych. W takim wypadku sportowiec skupia się wyłącznie na uprawianiu danej dyscypliny i to ona jest źródłem jego utrzymania. Sport staje się tutaj po prostu jego pracą i sposobem na życie.