Siatkówka to gra zespołowa, w której obie drużyny grają, próbując zdobyć więcej punktów od przeciwnika by wygrać spotkanie. To świetna forma relaksu dla amatorów i aktywności fizycznej. Plaża natomiast to chyba najbardziej ulubione miejsce wybierane przez naszych rodaków do wypoczynku. Lenistwo na plaży często jest wszechobecne i nic w tym dziwnego gdy z nieba leje się piekielny żar. Połączenie tych dwóch jakże różnych od siebie sposobów na wypoczynek to niezła mieszanka.
Siatkówka plażowa to fantastyczna forma zabawy. Lepiej poczekać trochę do popołudnia lu rozpocząć grę z samego rana by gorąc nie dał się nam we znaki. Gra w przypadku zawodowców odbywa się na plażowym piasku, w meczu biorą udział dwie drużyny składające się z dwóch zawodników. By należeć do czołówki światowych graczy należy przede wszystkim opanować umiejętność wybicia się w górę z piasku.
O zwycięstwie w meczu najczęściej decyduje precyzja i indywidualne umiejętności zawodników, jednak zgrania i zrozumienia na boisku także nie da się przecenić.
Siatkówka plażowa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, tym bardziej jeśli mieszka się w pobliżu morza czy oceanu.