Zapanowała ostatnimi czasy swoista moda na zdrowy tryb życia. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna. Do tego przykładamy coraz większą wagę do kondycji naszego środowiska, choćby poprzez organiczne kosmetyki czy wykorzystanie biodegradowalnych opakowań i materiałów.

To bardzo dobry trend, zwłaszcza, że wbrew temu co starają się nam wmówić media i kolorowe magazyny, taki tryb życia wcale nie musi być drogi. Na pewno nie raz i nie dwa zwróciłeś uwagę na ceny choćby produktów bezglutenowych. Są horrendalne. Sęk w tym, że celiakia, czyli nietolerancja glutenu dotyka tylko znikomej części naszej populacji. Jeżeli nie należymy do tej wąskiej grupy, rezygnacja z glutenu jest bezcelowa. Co więcej ? może być wręcz szkodliwa.

To nie chodzi o robienie czegoś na pokaz. To nie bardzo drogie, pseudo-dietetyczne produkty. Zdrowy tryb życia to choćby zastąpienie białego chleba pełnoziarnistym czy ręczne wyciskanie soków. Potrzeba naprawdę niewiele by znacznie poprawić nasze samopoczucie. Aczkolwiek jeżeli chcemy żyć jeszcze aktywniej, nic nie stoi na przeszkodzie aby np. spływy kajakowe stały się naszą formą spędzania wolnego czasu.