Mówi się, że sport jest synonimem zdrowia. I w rzeczywistości, biorąc pod uwagę fakt, że aktywność fizyczna jest nam bardzo potrzebna, możemy uznać, że coś na rzeczy jest. Ale i on, jak wszystko w życiu, ma swój drugi przysłowiowy koniec.

Sport bardzo często wiąże się z pewnymi zagrożeniami dla zdrowia. Są wręcz takie dyscypliny sportowe, które mają wpisane w swoją istotę ryzyko wypadku. Jako przykład podajmy piłkę ręczną. Ten sport, choć nie odbywa się w żadnych ekstremalnych warunkach, jest jednak sportem bardzo kontaktowym. I niestety wielu zawodników na boisku odnosi kontuzje, a i niekiedy zdarzają się bardzo poważne wypadki. Niestety jeden z takich wypadków dotknął polskiego zawodnika, który podczas meczu stracił oko. Karol Bielecki, bo o nim mowa, to zawodnik będący przykładem niezwykłej determinacji i pasji. Pomimo wypadku, który uczynił go osobą niepełnosprawną, wciąć walczy na boisku i z dumą reprezentuje nasz kraj.

Sport to wielkie emocje. Ale też i wypadki i różnego rodzaju kontuzje. Mimo to dla wielu ludzi jest pasją, za co należy ich podziwiać.