Mimo że zdrowy tryb życia wdarł się przebojem w realia XXI wieku, wciąż w umysłach wielu osób ciąży przekonanie o tym, że uprawianie sportu jest kosztowną rozrywką, przeznaczoną jedynie do najbardziej zamożnych osób. Tymczasem istnieje wiele możliwości wykonywania profesjonalnych ćwiczeń przy stosunkowo niewielkim nakładzie pieniężnym, który na pewno się opłaci!

Sprzęt fitness to nie tylko kosztowne orbitreki, trampolity czy rowery stacjonarne. Swoją przygodę z fitnessem warto rozpocząć od ćwiczeń na macie, które pozwolą nam zorientować się, czy ta forma sportu jest odpowiednia dla nas. Na starcie niezbędna będzie jedynie wspomniana wcześniej mata, której cena waha się zwykle w okolicach pięćdziesięciu złotych, oraz hantle o odpowiednio dostosowanym obciążeniu, których cena z kolei nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu złotych.

Po głębszym zapoznaniu się z fitnessem można zdecydować się na zakup droższych i bardziej zaawansowanych sprzętów, które będą służyć nam przez długie lata, co z pewnością opłaci się bardziej, niż kupowanie karnetów na siłownię.