Sportowiec przyjmuje odżywki i suplementy diety, które wspomagają jego organizm, nie szkodzą jego zdrowiu, dobrze działają na jego samopoczucie i pomagają mu w przetrwaniu treningów.

Dzięki odpowiedniemu trybowi życia, diecie i dobrym suplementom sportowiec osiąga to co chce osiągnąć, czyli dobrą kondycję i dobre wyniki na zawodach. Czasami zdarza się, że niektórzy młodzi ludzie myślą, że super sylwetka sportowa i wszelkiego rodzaju osiągnięcia sportowe przychodzą bardzo łatwo i bez wysiłku, wspomagają się wtedy szkodliwymi odżywkami, którymi są sterydy anaboliczne.
Coraz młodsi ludzie sięgają po tego typu wspomagacze, coraz większa ilość młodych ludzi, chce jak najszybciej mieć sylwetkę super siłacza i chcą to osiągnąć jak najmniejszym wysiłkiem.
Przyjmowanie anabolików zwiększa agresję, powoduje, że młody człowiek może być w przyszłości bezpłodny, na jego skórze tworzy się trądzik, krew jest przesycona hormonami a wątroba nie daje rady jej oczyścić. Zbyt duża ilość hormonów jest zdecydowanie szkodliwa dla zdrowia.