Jakie nawyki wpływają niekorzystnie na stan naszych zębów?
Jesteśmy tylko ludźmi, dlatego dość często zmagamy się z różnymi przyzwyczajeniami, a nawet i uzależnieniami. Gdy jednak chcemy mieć zdrowe zęby, musimy pozbyć się pewnych nawyków, gdyż niektóre z nich szkodzą właśnie uzębieniu. Co do nich należy?

Na pewno żaden stomatolog nie pochwali nas za palenie papierosów. To właśnie nikotyna jest najbardziej szkodliwą substancją dla naszych zębów, więc koniecznie musimy ją odstawić. Jeśli jednak kwestie zdrowotne do nas nie przemawiają, zdajmy sobie sprawę z tego, że nikotyna i dym papierosowy mogą odbarwiać nasze zęby. Wtedy staną się one szare, brzydkie i wpłyną negatywnie na nasz cały wygląd. Podobnie zadziała mocna kawa i herbata, gdyż takie napoje również zmieniają barwę zębów i to w sposób niezbyt korzystny. Odzwyczajmy się więc od takich napojów i sięgajmy po prostu po zwykłą wodę.

Samo czyszczenie zębów może czasem nie wystarczyć, dlatego aby zadbać o swoje uzębienie, najlepiej pozbyć się pewnych nawyków. Gdy to zrobimy, szybko poczujemy różnicę.