Najlepsi sportowcy i największe nazwiska to tenis. Ogromne pieniądze wokół i w tym sporcie to najlepsza reklama. Gracze często są stawiani na równi z najlepszymi sportowca w piłce nożnej czy footballu amerykańskiego, w zależności od kontynentu.
Szybkość, dynamika, świetne zagrania i przygotowani na wszystko kibice to miara tego sportu. Gra odbywa się na różnorodnej nawierzchni, na trawie, na ziemi i na nawierzchni twardej. Gra polega na tym by przebić tak piłkę na drugą stronę siatki, trafiając w pole przeciwnika by ten pomylił się lub nie zdążył oddać swojego uderzenia.
Największe turnieje to, tak zwane, Wielkie Szlemy: US Open, Roland Garros, Australian Open, I Wimbledon. Zwycięstwo w jednym z nich to marzenie każdego tenisisty zawodowego. Żeby to osiągnąć potrzebna jest dyscyplina, stałe dążenie do celu i niezwykle ciężka, codzienna praca na treningach.
Do największych legend tej dyscypliny należą między innymi Pete Sampras, Roger Federer, Rafael Nadal czy Agassi. W kobiecym tenisie chyba największą mistrzynią jest, wciąż występująca na kortach, Serena Williams.