Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że zakup trampoliny to prosta sprawa, szczególnie, że jej popularność spowodowała większą dostępność tego produktu. Możesz ją zakupić nawet w supermarkecie, tylko czy warto to robić w miejscu gdzie nie znajdziesz, ani części zamiennych, ani nie możesz liczyć na pomoc fachowca. Poza tym te największe ważą sporo bo nawet 90 kg. Może lepiej więc zakupić interesujący nas model u sprzedawcy internetowego i tylko oczekiwać na przyjazd kuriera.

Wybierz jakość, a nie bubel o wątpliwej konstrukcji!

Trampolina ogrodowa to nie zakup na jeden sezon, tylko wydatek na kilka najbliższych lat. Lekkość konstrukcji to gwarancja niestabilności sprzętu. Niektóre modele posiadają podwójne nogi i stabilizatory je łączące. Krawędź ochronna powinna być odpowiedniej grubości. Sprawdź też szczelność elementów zabezpieczonych gąbką i materiałami. Jej brak spowoduje łatwy dostęp wody do konstrukcji metalowej a to z kolei spowoduje pojawienie się rdzy.

Wielofunkcyjność trampoliny, korzystaj z niej na wiele sposobów!

Trampoliny o średnicach powyżej 2 metrów i ustawione w nasłonecznionych miejscach z powodzeniem posłużą Ci jako leżak ogrodowy sporych rozmiarów. Trampoliny ogrodowe to też SKOK po zdrowie. Wpływają korzystnie na cały organizm, spalisz kalorie, zadbasz o stawy i mięśnie, wzmocnisz serce, ale też zredukujesz poziom stresu, uwolnisz bowiem do krwi sporą ilość endorfin, które poprawią Twój nastrój .

Nie zapomnij o bezpieczeństwie!

Postaw na jakość i sprawdzone, znane marki na rynku. W przypadku amatorów skoków i maluchów, kup trampolinę z siatką zabezpieczająca przed wypadnięciem. Zadbaj o stabilność konstrukcji. Jeśli Twoja trampolina ogrodowa stoi w miejscu narażonym na silne wiatry, możesz częściowo jej nogi wkopać w ziemię. Nie zapomnij, że każda trampolina ma swoje maksymalne obciążenie i że jest przeznaczona dla jednego użytkownika, choć powszechnie korzysta z niej więcej niż jedna osoba. Chroń trampolinę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, jak opadające liście z drzew, ptaki czy nadmiar śniegu w zimie, który mógłby nadwyrężyć sprężystość naszej maty. Warto więc dokupić do zestawu pokrowiec oraz drabinkę, ułatwiającą wchodzenie i schodzenie.