Jazda konna jest już bardzo popularnym sportem. Już od najmłodszych lat dzieci uczęszczają do różnych szkółek jeździeckich. Natomiast samych szkółek jest wszędzie bardzo dużo. Przyjaźń z koniem to już dzisiaj przyjaźń tak samo popularna jak przyjaźń z kotem lub psem.
Uprawiając hippikę każdy musi być odpowiednio nie tylko przygotowany, ale również odpowiednio ubrany. Ubrania jeździeckie są wygodne i znacznie ułatwiają życie. Specjalne spodnie, o nazwie bryczesy, buty – sztyblety, kurtki, koszulki to ubrania jeździeckie do codziennej jazdy, natomiast w galowe ubrania jeździeckie ubieramy się wtedy, kiedy uczestniczymy w odpowiednich zawodach jeździeckich i występujemy w nich jako zawodnik.
Dla wielu osób jeździectwo jest pasją, wiele osób posiada własne konie, na których ćwiczą i trenują, by potem wystąpić w sportowych zawodach.
Odpowiednie markowe stroje do jazdy konnej są ogólnie dostępne, łatwo można dobrać coś dla siebie. Wszystkie te ubrania muszą być bardzo wygodne i odpowiednio funkcjonalne.