Cążki solingen – czy już je masz?

Skórki wrastające w płytkę paznokcia to problem niemal każdej z nas. Ten z pozoru drobny kłopot uniemożliwia jednak pielęgnację i piękny manicure paznokci. Na szczęście łatwo temu zaradzić.
Czego potrzebujemy? Cążków do skórek, które pozwolą na dokładne i – co najważniejsze – w pełni bezpieczne wycięcie nieestetycznych skórek. Oczywiście zawsze możemy w tym celu udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Wymaga to jednak wygospodarowania czasu (a z tym bywa krucho) i wiąże się z regularnym wydatkiem, ponieważ zabieg wycinania skórek trzeba powtarzać regularnie co 2 – 3 tygodnie. Najlepiej więc przeprowadzać go samodzielnie, we własnym domu, tym bardziej, że jest nieskomplikowany. Oczywiście potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt, który wybieramy stawiając przede wszystkim na wysoką jakość, aby służył nam długie lata. Wymóg ten spełniają cążki solingen. Są wykonane ze stali chirurgicznej (jest to bardzo wytrzymały surowiec), odpowiednio zaostrzone i mają kształt ułatwiający operowanie nimi nawet osobom nie mającym dużej wprawy w wykonywaniu tego rodzaju czynności. Ważne, aby przed pierwszym użyciem nowych cążków dokładnie je umyć ciepłą wodą, a następnie wytrzeć wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym. Czynność tę powtarzamy także po każdorazowym użyciu cążków. W przeciwnym razie pozostaną na nich resztki martwego naskórka, a na nim namnażać się mogą bakterie.
Po usunięciu skórek przystąpujemy do pomalowania paznokci. Na gładkiej płytce manicure będzie perfekcyjny, stanowiąc naprawdę piękną ozdobę dłoni.