Każdy z nas chcę wygrywać. Wrodzona cecha większości z nas sprawia, że nie zawsze podążamy drogami w stu procentach czystymi.  Nie inaczej sprawa ma się w kwestii sportu, w którym coraz częściej słyszymy o problemach z dopingiem. Z czym jest on związany?

Często idziemy na łatwiznę, nie chcemy się przemęczać a do tego musimy osiągnąć dobre rezultaty w jak najkrótszym czasie, bo brak sukcesów wiąże się z mniejszymi zarobkami. W takim wypadku często pod wpływem desperacji sięgamy po niedozwolone środki wspomagające, które zmieniają się wraz z zaostrzającymi przepisami.

Tak, dopingowy światek reaguje na bieżące problemy. Powstają coraz to nowe substancje, które w sprytny sposób omijają kontrole. Wydaje się, że jesteśmy nieuchwytni, jednak wszystko ma swój kres.

Wpadka podczas kontroli antydopingowej niesie za sobą poważne konsekwencje. Często w ogóle uniemożliwia nam dalszy rozwój, do tego konfiskowane są nasze osiągnięcia a kary płacone za stosowanie takich wspomagaczy są ogromne. Pamiętajmy o tym i trzymajmy się od nich z daleka, nie warto marnować sobie kariery w ten sposób.