Poprzedni sezon zimowych zmagań skoczków narciarskich zakończył się dla nas sukcesem i dał nam nadzieje, na równie udany kolejny sezon. Niestety ani koniec roku 2015, ani początek 2016 nie daje nam powodów do zadowolenia. Co się stało? Dlaczego sport, jakim są skoki narciarskie przestał być dla Polaków pełnym pozytywnych emocji?

Skoczkowie pytani o to, dlaczego tak słabo im idzie, sami nie do końca potrafią odpowiedzieć na to pytanie. Co więcej, odpowiedzi nie zna również ich trener. Podkreśla on, że widzi problemy i stara się je rozwiązywać, ale nie do końca odnajduje ich przyczynę. I z każdymi kolejnymi zawodami, mamy coraz bardziej zawiedzione nadzieje.

Kryzys w polskich skokach narciarskich sprawia, że coraz mniej osób ogląda je w telewizji. Bo widzowie chcą oglądać naszych zawodników, gdy Ci odnoszą sukcesy. Czy można ich za to winić? Raczej nie. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy może nie byłoby warto pokazywać w telewizji publicznej też innych dyscyplin, w których sukcesy odnosimy.