W dzisiejszych czasach w naszym kraju, coraz częściej możemy spotkać się z polowymi siłowniami, które sponsorowane przez gminę, udostępniane są w miejscu publicznym dla wszystkich mieszkańców.

Kompleksy te powstały w zachodniej Europie jako siłownie dla niepełnosprawnych, jako część programu adaptacyjnego dla osób, których ograniczenia fizyczne mogą wykluczać z życia sportowego. Oczywiście, z takich punktów osoby sprawne także mogą korzystać. Jednak najważniejsze w tym jest, że konstrukcja poszczególnych elementów jest niezwykle przystępna także dla osób poruszających się z pomocą wózka inwalidzkiego. Obecnie coraz więcej firm w kraju zajmuje się sprowadzaniem do Polski produktów zasilających siłownie dla niepełnosprawnych.  Gminy chętnie inwestują w takie przedsięwzięcia, maszyny są bardzo wytrzymałe, ciężko jest je zniszczyć.

Kiedy osoba porusza się na wózku inwalidzkim, automatycznie odcięta jest od wielu czynności. Jednak by pracować nad sylwetką wystarczą nam sprawne ręce, które wytrenujemy na siłowni polowej.