Turystyka to niesłychanie frapujące hobby. Daje ono możliwość poznawania nowych krajobrazów, podziwiania co i rusz to malowniczych pejzaży, wykreowania niesamowitych zdjęć z wielu niejednorodnych terenowo eskapad, zapoznania się ze zwyczajami, obyczajami oraz tradycjami z szerokiego wachlarza różnorodnych kultur.

Truizmem wydaj się przypominanie o tym, iż turystyka umożliwia nam zwiedzanie wielu miejsc niebywale ważkich z punktu widzenia zarówno historii, jak również aktualnej geopolityki. Poza tym turystyczny tryb życia pozwala nam na poznanie – chcąc, nie chcąc – wielu wspaniałych ludzi.

Powiedzmy też sobie szczerze, że aktywne zwiedzanie daje nam możliwość magazynowania w kazamatach naszej pamięci wielu nietuzinkowych wspomnień czy też przeżyć.

Dzięki zwiedzaniu i odkrywaniu nowych widoków, mamy też szansę na zakup oryginalnych pamiątek z miejsc, w których właśnie jesteśmy. To z kolei sprawia, że nabyty w takich okolicznościach przedmiot upamiętniający wyprawę darzymy nieomal z marszu sporą dawką sentymentu.

_______________________
źródło: http://www.zagrywajmy.pl/