Woda i góry czyli udany odpoczynek

Wspaniałym i polecanym miejscem na odpoczynek jest Bukowina Tatrzańska. Jest to śliczna wieś, która jest położona najwyżej z pośród innych miejscowości w Polsce. Ulokowana jest w całości powyżej 1000m nad poziomem morza. W miejscowości tej widać idealnie cały łańcuch Tatr od wschodu na zachód. Bukowina Tatrzańska nie tylko słynie z przepięknych widoków ale także z wielu atrakcji i niesamowicie bogatych tradycji góralskich. W chwili obecnej jest rajem dla narciarzy ponieważ posiada wspaniałą stację narciarską.

Również dla ludzi lubiących wędrówki po górach nie zabraknie atrakcji. Znajduje się tam bardzo dużo różnorakich tras turystycznych, które prowadzą w Tatry. W Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy również przeróżne zabytki architektury drewnianej takie jak zagroda sołtysów oraz szałasy pasterskie w Jurgowie i zagroda bogatych gospodarzy spiskich w Czarnej Górze.

Bukowina Tatrzańska jest wspaniałą miejscowością, która śmiało konkuruje z Zakopanem. Znajdziemy tam wiele restauracji z góralskimi daniami, które ciężko dostać w innych miejscowościach. W Bukowinie Tatrzańskiej także organizowane są imprezy kulturalne. Jest ona bowiem gospodarzem dwóch bardzo słynnych imprez. Jedną z tych imprez jest Góralski Karnawał i odbywa się on w zimie, a latem w sierpniu odbywają się tam Sabałowe Bajania.

Bukowina Tatrzańska także ma swój niepowtarzalny klimat. Średnia temperatura roczna wynosi 4 stopnie Celsjusza. Najcieplej tam jest w lipcu i sierpniu a najzimniej w styczniu i lutym. Zdarza się tam tak, że nawet w maju w nocy i nad ranem pojawiają się bardzo silne przymrozki. W dodatku ciśnienie tam jest największe w styczniu, a najmniejsze w lipcu.