Wiele osób cały czas oczekuje na swój wymarzony urlop. Niektórzy planują go nawet na wrzesień, który jest idealną porą na wakacje za granicą. Oczywiście takie planowanie urlopu wiąże się z koniecznością załatwienia konkretnych spraw. Jedną z nich jest wybór hotelu. Na co należy zwrócić uwagę, by ta kwestia później nie popsuła nam urlopu?

Bardzo często głównym wyznacznikiem, jaki bierzemy pod uwagę przy wyborze hotelu jest liczba gwiazdek. Jednak tutaj kryje się pewna pułapka. W każdym kraju ta sama liczba gwiazdek może oznaczać inne standardy, np. 3 gwiazdki w krajach azjatyckich czy arabskich nie będą równe 3 gwiazdkom na francuskiej Riwierze – będą to niższe standardy. Dlatego w takich krajach jak Turcja, Tunezja czy Egipt lepiej jest poszukać hotelu o 4 gwiazdkach. Dobrze jest zatem przed wyborem hotelu dowiedzieć się więcej o oferowanych warunkach. Można również poszukać informacji o charakterystyce hoteli w poszczególnych krajach, by wiedzieć co oznacza poszczególna ilość gwiazdek. Wtedy po przyjeździe na miejsce, nie odczujemy zawodu.

Kolejna kwestia dotyczy sposobu, w jaki spędzamy urlop. Jeżeli większą część czasu przebywamy poza hotelem – lubimy spacery, przejażdżki rowerowe, zwiedzanie okolicznych atrakcji, to lepiej zrezygnować z poszukiwania hotelu o bardzo wysokim standardzie – przecież będziemy w nim głównie spać. To również pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Inaczej przedstawia się sprawa, jeżeli wolimy korzystać z hotelowych atrakcji, np. basenu czy siłowni lub w przypadku rodzin z dziećmi – wtedy najlepiej znaleźć hotel, który zapewni naprawdę komfortowy wypoczynek.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór opcji „all inclusive”. Niektórym kojarzy się to z ogromnym wydatkiem, ale najczęściej tak nie jest. Taka oferta sprawia, że mamy swobodny dostęp do wszystkich hotelowych atrakcji – więc jest idealna dla osób, które tak właśnie spędzają czas. Tymczasem osoby, które jej nie wybiorą, muszą za wszystko dopłacać, co sprawia że wyjazd staje się coraz droższy. Istotne jest jednak, by dowiedzieć się, co dokładnie obejmuje „all inclusive”, by później nie być zaskoczonym.

Warto również uściślić wyrażenia „blisko” czy „w pobliżu”. Hotele często tak opisują swoją ofertę jeżeli chodzi o okoliczne atrakcje, np. plaże. Ale ich znaczenie może różnić się od naszych oczekiwań. Warto zatem sprawdzić na mapie, np. Google Maps jakie są odległości i jak wygląda okolica hotelu.

Dzięki takim czynnikom łatwiej będzie znaleźć hotel, który rzeczywiście przyczyni się do udanego wypoczynku.