Wprawdzie sezon wakacyjny mamy już w pełni, jednak wiele osób jest jeszcze przed urlopem. Być może niektórzy ciągle zastanawiają się dokąd jechać w tym roku. Bardzo często wybieramy wakacje nad morzem i leniwy wypoczynek na plaży. Wiele miejscowości oferuje nam jednak różne atrakcje, które warto odwiedzić. Oto lista najlepszych kurortów nadmorskich.

1.Łeba. Znaleźć tutaj można wyjątkowo piękne plaże – szerokie, piaszczyste i czyste. Dodatkowo są bardzo dobrze wykorzystane, posiadają niezbędną infrastrukturę, liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do plaży turystów prowadzi piękny las, co sprawia że otoczenie jest niezwykle piękne. W Łebie znajduje się też kanał portowy i port, który można odwiedzić w wolnej chwili. Wyjątkową atrakcja jest również Słowiński Park Narodowy i znajdujące się tam ruchome wydmy – można poczuć się jak na prawdziwej pustyni.

2.Międzyzdroje. Znajdują się na wyspie Wolin i są każdego roku odwiedzane przez tysiące turystów. Międzyzdroje zachęcają pięknymi, szerokimi plażami, malowniczymi krajobrazami, ale również licznymi atrakcjami. Każdego roku odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd, który przyciąga najpopularniejszych artystów. Poza tym Międzyzdroje to bardzo ciekawa i przyjemna miejscowość, o interesującej architekturze.

3.Władysławowo. W tym miejscu turyści zachwycają się szerokimi, piaszczystymi plażami oraz świetną infrastrukturą. We Władysławowie znajdują się też setki obiektów – domki, ośrodki wczasowe, hotele, dzięki czemu można znaleźć dla siebie idealne miejsce. Miasto oferuje wiele atrakcji, w tym wyjątkowy port oraz Cetniewo. Poza tym z Władysławowa jest blisko do Trójmiasta oraz na Półwysep Helski.

4.Ustka. To miejsce idealne dla każdego turysty. Ustka jest miejscowością uzdrowiskową – mikroklimat jest wyjątkowo bogaty w jod. Znajduje się tutaj wiele atrakcji, np. Muzeum Ziemi Usteckiej w stoczni oraz zabytkowa latarnia. Ustka jest również bardzo pięknym miastem, z niezwykłymi zabudowaniami i piękna promenadą. Jest to też miejsce dobre dla osób lubiących aktywny tryb życia – organizowane są wyprawy wędkarskie, spływy kajakowe czy rejsy.

5.Sopot. Sopot zapewnia wyjątkową plażę – bardzo szeroką, piękną i piaszczystą, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie miejsce. Zachwyca również pod względem architektury – można tutaj podziwiać niezwykłe zabudowania. W Sopocie znajduje się również wyjątkowo długie molo, odwiedzane przez tysiące turystów, a także wiele innych atrakcji czy festiwale.