Miejsce na rodzinne wakacje – Sielpia Wielka.

Sielpia Wielka w województwie świętokrzyskim to wyśmienite miejsce na urlop z rodziną. Letnisko Sielpia stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania ciekawych i atrakcyjnych miejsc oraz zabytków regionu. W Zagnańsku ujrzymy sławnego dęba o imieniu „Bartek”, piękną dolinę rzeki Krasnej, Oblęgorek i „Muzeum Henryka Sienkiewicza”, zamek w Chęcinach, „Jaskinię Raj”, Święty Krzyż, oraz dzieciom na 100% spodoba się Park Dinozaurów w Bałtowie.

Zapraszamy serdecznie Państwa do wypoczynku w przepięknej i ślicznej okolicy otoczonej ogromnymi lasami sosnowymi nad jeziorem Sielpińskim w niewielkiej kieleckiej miejscowości – Sielpia Wielka zlokalizowanej około 35 kilometrów od stolicy regionu Kielc i 1O km. od miasta Końskie. Teren ten znajdował się dawniej w obrębie znanego Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego i do dnia dzisiejszego mamy okazję zwiedzić tutaj liczne zabytki z tego okresu, między innymi w Malecu, Kużnicy i samej Sielpi Wielkiej gdzie jest doskonale zachowany i udostępniony turystom unikatowy na skalę światową, niepowtarzalny eksponat – największe koło wodne w Europie ma 9 m. średnicy. Obecnie w tym miejscu jest Muzeum Zagłębia Staropolskiego (większość maszyn i sprzętu wywieźli okupanci podczas 2 wojny światowej).

Wolne chwile możemy też spędzić w SPA – Sielpiańskie Sauny, w letnim kinie, w restauracjach i licznych barach, parku linowym, centrum rozrywki i gastronomi, lub na imprezie dyskotekowej i dancingu. Nasi milusińscy będą mieć też do dyspozycji wesołe miasteczko. Plaże w Sielpi są bezpieczne i strzeżone przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sielpię otaczają żywiczne sosnowe lasy, które we wrześniu i październiku są idealną ostoją dla grzybiarzy. Właśnie te sosnowe lasy podczas 2 wojny światowej dały schronienie legendarnemu oddziałowi majora Dobrzańskiego ps. Hubal i ugrupowań partyzanckich: „Piwnika”, „Ponurego” oraz ”Szarego”. Obecnie możemy oddać hołd bohaterom tamtych lat gdzie obecnie znajdują się pomniki i liczne tablice pamiątkowe.

Sielpia oferuje noclegi w domkach letniskowych, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach i pensjonatach, więc jak się okazuje najbardziej wymagający turyści na 100% znajdą swoją ofertę na wczasy , urlop lub weekend właśnie w Sielpi.

Wczasy na łonie natury czekają na Was – serdecznie zapraszamy!