Gdańsk Manchester i Gdańsk Stavanger

Za granicę samolotem

Zagraniczne podróże Polaków po Europie kiedyś należały do rzadkości, dzisiaj natomiast już nikogo nie dziwią. Mnóstwo ludzi kieruje się potrzebami ekonomicznymi, a więc szukają lepiej płatnej i stabilnej pracy oraz lepszych warunków do życia dla siebie i swojej rodziny. Część zaś wyjeżdża w celach turystycznych i wypoczynkowych. Nawet na święta Bożego Narodzenia, choć to tylko kilka dni, Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę. Oczywiście najchętniej wybierają góry i ośrodki narciarskie, ale nie tylko. Święta to bowiem czas odwiedzin i spotkań z rodziną, a mnóstwo osób ma przecież rodziny za granicą.
Najwięcej Polaków zamieszkuje w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, ale ostatnio rośnie ich liczba również w Holandii, a nawet w zimnej Norwegii.
Naprzeciw potrzebom związanym z przemieszczaniem się na tych trasach wychodzą linie lotnicze, oferując loty w konkurencyjnych cenach. Warto zajrzeć do internetu i sprawdzić atrakcyjne oferty do Norwegii („Gdańsk Stavanger”), Anglii ( Gdańsk Manchester), czy innych krajów.