Wieliczka i jej atrakcje

Wiele miejsc w Polsce wartych jest zwiedzenia. Bo nasz kraj dla każdego Polaka jest, bez dwóch zdań, najpiękniejszym miejscem na Ziemi. Od Bałtyku, przez Mazury, zamki Dolnego Śląska, aż po same Tatry, każdy może znaleźć tu coś interesującego.
Wśród licznych miejsc, które warto obejrzeć i o których zdarza nam się zapominać, wymienić trzeba Wieliczkę. Wiele osób wie, że miasto to słynie z kopalni soli, czynnej bez przerwy od XIII wieku, ale pewnie niewielu je zwiedziło. Warto też pamiętać, że obiekt ten figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Jednak, poza kopalnią soli, innych atrakcji w Wieliczce także nie brakuje, wśród nich można wymienić stare, dobrze zachowane zamki i pałace.
Wieliczka nastawiona jest na turystów, dlatego mnóstwo tu ofert noclegowych na każdą kieszeń. Osoby zainteresowane noclegami w tym mieście powinny poszukać w internecie pod hasłem ” Tanie noclegi Wieliczka”. W ofertach można przebierać, bo jest ich bardzo dużo. Zdjęcia obiektów noclegowych i apartamentów, opisy i opinie wynajmujących, pomogą wybrać odpowiadające nam oferty.
Zachęcając do wizyty w Wieliczce nie można nie wspomnieć o potrawach, które przygotowywane są na bazie lokalnej specjalności czyli soli. Warto więc odwiedzić słynną Karczmę Górniczą, która mieści się w kopani soli, 125 metrów pod ziemią w komorze Witolda Budryka. Miło spędzimy czas w nietuzinkowej atmosferze przy potrawach przygotowanych przez prawdziwych pasjonatów gotowania.
Czas można tu również spędzać na pieszych wędrówkach, a zimą korzystać z uciech pobliskiego ośrodka narciarskiego.