wycieczka-do-japonii-3Lamu to jedno z najstarszych zamieszkanych miast Kenii. Lamu to także nazwa archipelagu, gdzie są przepiękne plaże, cudownego turkusowego koloru woda i bajecznie kolorowe odgradzające archipelag od głębin oceanu Indyjskiego rafy koralowe, a także kamienne miasta, w których ściany domów zbudowane są z korali.
Z Nairobi samolotem leci się na Lamu niepełną godzinę. Większość hoteli na wyspach ma łączność z lotniskiem w cenie pobytu.
W te strony najlepiej wybrać się od października do marca, bo właśnie w tym czasie jest najprzyjemniej i tropikalne temperatury łagodzi delikatny wiatr KASKAZI.
W archipelagu znajduje się siedem większych i kilkanaście mniejszych wysepek oddzielonymi od lądu kanałami i namorzynami. Na wyspie PATE warto zobaczyć ruiny pełne tajemniczych grobowców, ruin meczetów i domów. Na wyspie MANDA jest wymarłe (na skutek braku słodkiej wody)kamienne miasto Takwa, a na KIWAYU są rezerwaty (Dodori i Boni), gdzie można spotkać gepardy, lwy, bawoły słonie i małpy.