Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (7)Perugia znana już w średniowieczu z bardzo burzliwą historią okazuje się jednym z najmłodszych duchem miast dzisiejszej Italii. A wszystko to dzięki uniwersytetowi dla cudzoziemców. W mieście warto zobaczyć PALAZZO DEI PRIORI, czyli ratusz zbudowany między 1293 a 1443 rokiem, jest prawdziwą perłą architektury średniowiecznej. Blisko ratusza jest umiejscowiona siedziba giełdy z pięknymi freskami Perugina a także umbryjska Galeria Narodowa i najważniejszy zabytek miasta FONTANA MAGGIORE.
Katedra Świętego Wawrzyńca, we wnętrzu, której jest relikwiarz z pierścieniem zaręczynowym Maryi, a na której schodach zewnętrznych spotykają się studenci z miasta.
Chcąc w Perugii przeżyć spacerek z dreszczykiem warto wybrać się ruchomymi schodami przy Pizza do podziemnych korytarzy i pasaży. Kiedyś były to zwyczajne ulice, które zamurowano w szesnastym wieku, gdy budowano twierdzę ROCCA PAOLINA. Można także zejść na dno głębokiej studni z czasów etruskich, która zaopatrywała w wodę całe miasto albo przespacerować się uliczką na szczycie akweduktu.