atrakcje-turystyczne-warszawy-1Nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać do tego, że warto odwiedzać naszą stolicę. To miejsce mówi samo za siebie, a atrakcje turystyczne Warszawy przyciągają turystów przez cały rok. Niewątpliwe atrakcje turystyczne Warszawy to na pewno jej zabytki. Jest ich tutaj sporo. Pałace w Łazienkach czy w Wilanowie, Zamek Królewski czy Starówka to te najpopularniejsze miejsca, które trzeba koniecznie zobaczyć. Trzeba też pospacerować się  Krakowskim Przedmieściem, zobaczyć zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, odwiedzić warszawskie Powązki.
Miłośnicy sztucy z wielka ochotą zobaczą galerie i muzea, a wśród nich koniecznie Muzeum Narodowe. Skoro już przy muzeach jesteśmy, to nie sposób nie wspomnieć o Muzeum Powstania Warszawskiego, albo też o nowo otwartym Muzeum Historii Żydów. Te nowoczesne instytucje przyciągają ogromne rzesze zwiedzających, którzy mogą zetknąć się w nich z naszą historią. Te niezwykle nowoczesne muzea robią niesamowite wrażenie, szczególnie na najmłodszych zwiedzających.
Inne atrakcje turystyczne Warszawy to także przejazd metrem czy wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Niesłabnącym powodzeniem cieszy się Centrum Nauki Kopernik, w którym każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Warszawa to świetna atrakcja turystyczna dla każdego i o każdej porze roku. Tutaj zawsze jest coś do zobaczenia.