Problemy ze wzrokiem.
W pewnym momencie życia następuje potrzeba zadbania o swoje zdrowie. Przeważnie jest to moment, gdy przybywa nam lat. Wtedy odzywają się różnego rodzaju dolegliwości i ogólnie zauważalny jest spadek kondycji całego organizmu.
Dotyczy to również oczu i samego wzroku. Poza postępującą z wiekiem krótkowzrocznością, można też spotkać się z innymi problemami. Takim problemem jest na przykład zespół suchego oka. Dotyka on czasem kobiety po menopauzie albo też pacjentów z innymi chorobami, na przykład z sarkoidozą, gdzie zespół suchego oka bywa jednym z objawów.
Dlatego też darmowe badanie wzroku, organizowane dla ludności, jest dobrodziejstwem. Czasem oprócz typowych dolegliwości związanych z ostrością wzroku, można przy okazji przyjrzeć się gałce ocznej. Bardzo ważne jest też ciśnienie w środku oka. Przeoczenie wysokiego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej może być początkiem jaskry. Ta choroba nieleczona, gdzie nie zapobiega się nowym uszkodzeniom, może prowadzić do zupełniej ślepoty i to w dosyć krótkim czasie.