Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (7)„Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” będą wypoczynkiem, w trakcie którego będziemy mogli zapoznać się nie tylko z cudowną przyrodą Borów, ale także niezwykłą historią regionu.
Patronką Tucholi, miasta położonego w rejonie Borów, jest święta Małgorzata. Legenda głosi, że uchroniła ona miasto i jego mieszkańców podczas oblężenia Tucholi. Ukazała się wtedy obrońcom i nakazała ich rzucać we wrogów chlebem. Najeźdźcy odstąpili od oblężenia, ponieważ byli dzięki temu pomysłowi przekonani o sile mieszkańców i ich ogromnych zapasach.
To, co sprawi, że „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” będą ekscytującym przeżyciem, to związek Tucholi z bitwą pod Grunwaldem. Dwa nagie miecze, które zostały podarowane Królowi Polskiemu pochodziły właśnie stąd! Tutaj też 5 lipca 1410 roku polskie wojsko zaatakowało gromadzące się w okolicach zamku siły krzyżackie i w wyniku ataku rozbiło je i uniemożliwiło ponowną koncentrację.
Urlop pod hasłem „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” pozwoli całej rodzinie zapoznać się z pasjonującą historią regionu i Polski.