Noclegi Karpacz

Małopolska, region leżący na południu Polski. Jest to kraina historyczna, obecnie nieco okrojona, ponieważ podział na województwa zredukował obszar Małopolski do województwa małopolskiego. Stolicą województwa jest Kraków.
Ponieważ cały obszar jest historyczny, również wiele miast wchodzących w skład regionu ma historyczne korzenie. Takim miastem są Kraków, Bochnia, a także Wieliczka.
Wieliczka to miasto powiatowe, leżące na wschód od stolicy województwa, słynące z kopalni soli. Pierwsze ślady warzelni soli pochodzą z IX w n.e. Sól czerpana była ze słonych źródeł z okolic dzisiejszego miasta. W późniejszych latach warzelnictwo soli rozwinęło się na tyle, że zaczęło przynosić duże zyski. Od połowy XIII wieku, w pogłębianych źródłach odkryto pokłady soli kamiennej i tak powstała pierwsza kopalnia soli.
Obecnie w większej części kopalni zorganizowano muzeum z cudownymi rzeźbami z soli i zabytkowymi narzędziami dawnych górników.

Wieliczka to miasto turystyczne. Pięknie położone w kotlinie pomiędzy grzbietami wzgórz. Z tego względu turyści zwiedzający Kraków, który leży kilkanaście kilometrów na zachód, chętnie odwiedzają również Wieliczkę, piękne stare miasto, pełne zabytków i osobliwego uroku.

Z uwagi na rzesze turystów, można tu znaleźć wiele hoteli z komfortowymi pokojami, pensjonatów, a także wygodne, o wysokim standardzie, Noclegi Karpacz jest miastem wymienianym w przewodnikach jako bardzo atrakcyjna miejscowość więc warto zwiedzić to miasto, by poznać jej ciekawą historię.