INH stosuje się doustnie, 10-20 mg/kg/dobę w dwóch lub trzech dawkach. Dawkowanie zależne jest od postaci gruźlicy i wieku dziecka. U dzieci starszych nie należy przekraczać 300-400 mg na dobę. INH można stosować do jam ciała w roztworze 2%. Roztwór INH jest trwały i powinien być wyjałowiony. W przypadkach ciężkich, zwłaszcza krwiopochodnej uogólnionej gruźlicy, na początku leczenia należy stosować mniejsze dawki INH ze względu na możliwość wystąpienia odczynu Herxheimera-Łukasiewicza, natomiast po ustąpieniu objawów toksycznych dawkę INH można zwiększyć na pewien okres czasu nawet do 25-30 mg/kg/dobę.

SM stosuje się codziennie domięśniowo w dawce 20-40 mg/kg/dobę, nie przekraczając u dzieci starszych 1 g na dobę, a u niemowląt z dużą wagą i w okresie poniemowlęcym 0,5 g na dobę. Nie należy nigdy podawać SM do- lędźwiowo.

PAS i jego sole stosuje się codziennie w dawce 0,15-0,3 g/kg/dobę, nie przekraczając 8,0-12,0 g na dobę u dzieci starszych. PAS dzieci tolerują dobrze, u niemowląt jednak mogą występować czasami wymioty lub biegunka.